2 Mart 2012 Cuma

Kurdela İle Kolye Yapımı


Tam yaz aylarına yakışacak bir kolye yapıyoruz.Hem eğlenceli hem de çok basit.Kolyemiz için gerekenler,birkaç renkli boncuk,istediğiniz boyda zincir,iki farklı boyda ipek kurdela hepsi bu kadar.

Ben pembe tonlarını çok seviyorum.Yağ yeşli boncuklarla da çok uyumlu oldular,beyaz zincire ayrıca bayıldım.Kısacası ben yaparken çok eğlendim sıra sizde :)
Malzemeler:

Farklı renklerde boncuk
2 ayrı kalınlıkta ipek kurdela
Zincir
Kargaburnu

Yapılışı:
Kalın kurdelaya boncukları istediğimiz sırada diziyoruz.Boncukları belli bir düzende dizmeniz görünüm açısından önemli.Boncukları dizdikten sonra iki ucu kurela kapama ile sıkıca kapatıyoruz.Zincirden kullanmak istediğimiz uzunlukta bir parçayı çıkarıp kurdela kapamalarla birleştiriyoruz.İnce kurdelamızı zincirin her halkasından alt,üst düzeninde geçiriyoruz.Tüm zinciri kurdela ile kapladıktan sonra son halkaya düğüm atıp kurdelanın fazlalalığını kesiyoruz.Zincir ve kurdela kapamanın birleştiği yere kalın kurdelamızla fiyonk yapıp kolyemizi tamamlıyoruz.
9 yorum:

O Tabak Bitecek dedi ki...

annee periimmm sen sevdin bu işi:) güzel olmuş valla:))

aNNePeRi dedi ki...

teşekkür ederim :))

çilekli süt dedi ki...

ooo bayan any'de burdaymış :)) pembe kolyelerini yesinler senin :)

aNNePeRi dedi ki...

yemelik değil takmalık ooooo :))

çilekli süt dedi ki...

ben yirin ama :)

online mutfak dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Adsız dedi ki...

Öncelikle tebrik ederim , çok güzel bir site yapmışsınız. Biz de günlük fırsat ürünleri sunan wwww.buguneozel.pro ailesi olarak başarılarınızın devamını dileriz.

Adsız dedi ki...

ne güzel ne hoşş bayıldım inan.. Ellerine sağlk

aNNePeRi dedi ki...

@cicileydi teşekkürler :)